Wydawca treści Wydawca treści

Położenie

Lasy Nadleśnictwa Susz położone są w I Bałtyckiej Krainie Przyrodniczo - Leśnej, w Dzielnicy 8 - Pojezierza Iławsko - Brodnickiego, Mezoregionach Pojezierza Iławskiego i Garbu Lubawskiego oraz Pojezierza Brodnickiego.

Nadleśnictwo Susz leży  w południowo – zachodniej części województwa warmińsko – mazurskiego oraz południowo – wschodniej części  województwa pomorskiego,  na terenie trzech powiatów: iławskiego, kwidzyńskiego i sztumskiego. Jest jednym z 33 nadleśnictw nadzorowanych przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Olsztynie. Graniczy z Nadleśnictwami Dobrocin, Miłomłyn, Iława w RDLP Olsztyn i Nadleśnictwami Jamy, Brodnica w RDLP Toruń oraz z Nadleśnictwem Kwidzyn w RDLP Gdańsk.

Siedziba Nadleśnictwa Susz położona jest w miejscowości Susz, centralnie wśród kompleksów leśnych, które rozciągają się na północny - wschód (obręb Jeziorno) i na południowy - zachód (obręb Susz).


W najbliższym sąsiedztwie lasów Nadleśnictwa nie ma dużych zakładów przemysłowych stanowiących chociażby zagrożenie pożarowe. Znacznym zagrożeniem pożarowym jest natomiast dla niektórych kompleksów leśnych nadleśnictwa bliskie sąsiedztwo miasta Susz i Prabuty oraz miejscowości turystycznych Siemiany i Jerzwałd, a także osady ludzkie stanowiące półenklawy wśród lasów nadleśnictwa.