Asset Publisher Asset Publisher

Przyroda potrzebuje przyjaciół

„PRZYRODA POTRZEBUJE PRZYJACIÓŁ” – wspólny projekt Szkoły Podstawowej w Starym Dzierzgoniu i Nadleśnictwa Susz

W dniu 2 października 2013 r. odbyło się uroczyste otwarcie Zielonej Klasy przy Szkole Podstawowej w Starym Dzierzgoniu, w której powstawaniu Nadleśnictwo Susz aktywnie uczestniczyło. Było to podsumowanie I etapu tworzenia Zielonej Szkoły dla dzieci ze Starego Dzierzgonia i okolic w ramach projektu „Przyroda potrzebuje przyjaciół".

Nadleśniczy Jacek Karczewski, wraz z przedstawicielami samorządu i pozostałymi sponsorami dokonał uroczystego przecięcia wstęgi. W organizacji imprezy czynny udział wzięli również rodzice dzieci uczęszczających do Szkoły Podstawowej w Starym Dzierzgoniu – pod hasłem Regionalnego Święta Ziemniaka przygotowali barwny festyn dla dzieci  i przybyłych gości. Stoły uginały się od pysznych potraw przygotowanych na bazie ziemniaków oraz wspaniałych, jesiennych dekoracji. Dzieci stworzyły na tę okazję ciekawy program artystyczny – pokazy taneczne w stylu współczesnym i ludowym oraz rozgrywki piłkarskie, w których uczestniczyli również zawodnicy z sąsiednich szkół. Zwycięzcy zostali uhonorowani nagrodami przygotowanymi przez organizatorów i Nadleśnictwo Susz.

Życzymy, aby Zielona Klasa służyła uczniom jak najlepiej i aby dzięki niej z każdą lekcją coraz bardziej poszerzali swą wiedzę na temat otaczającej nas przyrody!