Asset Publisher Asset Publisher

Gdańskie Targi Turystyczne 12-14.04.2013 r.

W dniach od 12 do 14 kwietnia 2013 roku odbyły się 16. Gdańskie Targi Turystyczne z udziałem olsztyńskich leśników.

Stoisko, którego współtwórcami byli leśnicy z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie, było największą atrakcją 16. Gdańskich Targów Turystycznych. To wyróżnienie o tyle cenne, że wyboru dokonała sama publiczność.

Leśnicy z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie, którzy przygotowali stoisko wspólnie z  leśnikami z Regionalnych Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku, Toruniu i Szczecinku po raz pierwszy uczestniczyli w imprezie. – Reprezentując Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Olsztynie skupiliśmy się przede wszystkim na promocji atrakcji turystycznych, które mają do zaoferowania nasze lasy – wyjaśnia Justyna Haładaj z Nadleśnictwa Olsztynek. Reprezentując Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Olsztynie skupiliśmy się przede wszystkim na promocji atrakcji turystycznych, które mają do zaoferowania nasze lasy – wyjaśnia Justyna Haładaj z Nadleśnictwa Olsztynek. I rzeczywiście zainteresowanie naszą ofertą wśród publiczności było bardzo duże. Ludzie pytali między innymi o darmowe miejsca do biwakowania.

Targowi goście jeszcze przed wejściem do budynku, w którym odbywały się targi mogli się zapoznać z aktualnością hasła „Lasy Państwowe. Zapraszamy". Wszystko za sprawą „Lasu w szkatułce", czyli specjalnie zaprojektowanej przyczepy przy pomocy której Nadleśnictwo Olsztynek od niedawna prowadzi edukację leśną. Goście, którzy odwiedzili leśne stoisko mieli okazję zapoznać się z atrakcjami wszystkich nadleśnictw nadzorowanych przez RDLP w Olsztynie. Podczas Gdańskich Targów Turystycznych Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Olsztynie reprezentowali: Paulina Partyka (Nadleśnictwo Dobrocin), Kinga Sulej (Nadleśnictwo Iława), Monika Ptaszkiewicz (Nadleśnictwo Miłomłyn), Justyna Haładaj (Nadleśnictwo Olsztynek), Kamila Makowska-Latos (Nadleśnictwo Susz) i Piotr Komorowski (Nadleśnictwo Olsztynek).

                                                                                                                                                                                                                               Adam Pietrzak, rzecznik RDLP w Olsztynie