Asset Publisher Asset Publisher

Spotkanie członków i sympatyków Okręgu Warmińsko-Mazurskiego Związku Polskich Fotografów Przyrody

Okręg Warmińsko-Mazurski Związku Polskich Fotografów Przyrody w dniach 1-2 marca br. w siedzibie Zespołu Parków Krajobrazowych (ZPK) w Jerzwałdzie organizuje dwudniowe spotkanie dla członków ZPFP i osób zainteresowanych fotografią przyrodniczą.

Plan spotkania obejmuje m.in. prezentacje z podstaw obróbki zdjęć w takich programach jak Lightroom, PS Elements, Gimp, prezentacja programu do przygotowywania diaporam Pro Show oraz fotorelacja z wyprawy w góry Ałtaj, ze spływu rzeką Katuń i Ob. Ponadto zaplanowane są wyjścia plenerowe w sobotę i niedzielę rano.


Spotkanie rozpoczyna się w sobotę o godz. 7.45 przed biurem ZPK w Jerzwałdzie, skąd ruszymy na plener w okolice Jerzwałdu. Po południu, w ośrodku edukacyjnym ZPK, odbędzie się spotkanie członków ZPFP oraz przedstawione będą prezentacje tematyczne.
W niedzielę wyruszymy na kolejny plener fotograficzny w okolicach Solnik.

Informacje o walorach przyrodniczych Parku Krajobrazowego Pojezierza Iławskiego można znaleźć na stronach: www.pkwim.pl/pojezierzailawskiego/

Planowany jest nocleg w warunkach harcerskich, na grubych materacach wojskowych (na podłodze) na wspólnej sali w budynku ZPK. Na miejscu jest kuchnia i toalety. Przewidziane są wspólne gorące posiłki. Uczestnictwo wraz z noclegiem i gorącymi posiłkami są bezpłatne.

Liczba miejsc ograniczona, pierwszeństwo mają członkowie oraz kandydaci OWM ZPFP. Swój udział w spotkaniu należy zgłosić najpóźniej do 25 lutego. Kontakt: Maciej Rodziewicz, e-mail: poczta(at)maciejrodziewicz.pl lub tel. kom. 661 662 303.

Plener objęty jest patronatem Nadleśnictwa Susz, Zespołu Parków Krajobrazowych Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich oraz Zakładu Fotograficznego Fotmus z Iławy.