Asset Publisher Asset Publisher

Sportowa rywalizacja z leśnikami w tle

Leśnicy z Susza i Olsztynka na zawodach SUSZ - TRIATHLON 2014

W dniach 4 – 6  lipca w Suszu odbyły się ogólnopolskie zawody Susz – Triatlon 2014. Z tej okazji suscy leśnicy przygotowali dwudniowe stoisko edukacyjne dla zawodników i mieszkańców miasta. W organizacji przedsięwzięcia pomogli nam koledzy – leśnicy z Nadleśnictwa Olsztynek, którzy zawitali w mieście ze swoją przyczepą edukacyjną „Las w szkatułce".


Leśne stoisko cieszyło się niebywałym zainteresowaniem wśród uczestników imprezy. Goście mogli dowiedzieć się, jak wygląda obieg wody w przyrodzie, jak wielką rozpiętość skrzydeł może mieć dorosły bielik, a także tworzyć własne kompozycje muzyczne na dendrofonie. Dla najmłodszych przygotowano kącik, przy którym mogli „oddać się" pracy twórczej lub wspólnie z rodzicami poczytać leśne opowieści. Nie zabrakło atrakcji o tematyce łowieckiej, przygotowana została również ekspozycja leśnych chrząszczy i motyli. Leśnicy zapoznali gości ze specyfiką swojej pracy, zarówno w terenie, jak i w biurze. Na pożegnanie każdy z uczestników otrzymał okolicznościowy upominek z okazji jubileuszu 90-lecia Lasów Państwowych.


Wśród gości nie zabrakło również gwiazd – nasze stoisko odwiedził aktor Tomasz Karolak, od kilku lat startujący w zawodach triathlonowych w Suszu.


Po raz kolejny dumę przyniósł nam kolega leśniczy z leśnictwa Zieleń, Jarek Jabłoński. W dystansie długim „Half – Ironman" zajął jedną z czołowych lokat z wynikiem 4 h 49 min i 21 sek. (1,9 km w wodzie, 90 km na rowerze i 21 km biegu).  Przy panującej wówczas temperaturze ponad 30 st. C jest to osiągnięcie godne podziwu. Gratulujemy!