Asset Publisher Asset Publisher

„Bieg dla Ziemi” w leśnictwie Kamieniec

29 kwietnia b.r. w ramach akcji „Tydzień dla Ziemi” odbyło się spotkanie dzieci ze Szkoły Podstawowej w Kamieńcu z leśnikami z Nadleśnictwa Susz.

Podczas pogadanki dzieci dowiedziały się wiele na temat sortowania śmieci i wtórnego ich wykorzystywania. Zorganizowano również zbiórkę zużytych baterii. Zapoznano je z zagrożeniami płynącymi z zaśmiecania lasu oraz jak należy się zachowywać w lesie.

Następnie na terenie leśnictwa Kamieniec został zorganizowany „Bieg dla Ziemi", podczas którego uczniowie musieli się wykazać wiedzą o środowisku naturalnym oraz spostrzegawczością.

Dzieci z klas 4 – 6 podzieliły się na trzy zespoły. Każdy zespół otrzymał kartę kontrolną z mapą, gdzie były zlokalizowane stanowiska z zadaniami. Na podstawie wypełnienia kart wyróżniono jeden zespół. Wszystkie dzieci biorące udział w tej zabawie otrzymały atrakcyjne upominki od leśników.

Spotkanie zakończyło się ogniskiem, przy którym zebrały się wszystkie dzieci ze szkoły w Kamieńcu, nie zabrakło również tradycyjnego poczęstunku.

 

Tekst: Marek Purgal