Lista aktualności Lista aktualności

Święto Suskiego Gimnazjum z szablą ułańską w tle

W piątek 9 maja 2014 r. w Publicznym Gimnazjum im. Kawalerii Polskiej w Suszu świętowano 10. rocznicę nadania szkole imienia i wręczenia sztandaru. Uroczystość Święta Szkoły na trwale wpisała się do kalendarza imprez suskiego gimnazjum oraz miasta Susza.

Nadleśniczy Nadleśnictwa Susz Jacek Karczewski uczestniczył w dniu 9 maja 2014 r. w obchodach Święta Szkoły w 10. rocznicę nadania imienia i wręczenia sztandaru Publicznemu Gimnazjum im. Kawalerii Polskiej w Suszu.

W tym wyjątkowym dniu Gimnazjum otrzymało z rąk Pana Nadleśniczego równie wyjątkowy upominek - replikę szabli kawaleryjskiej z 1934 roku.

Wręczając prezent Pan Nadleśniczy przypomniał, że szabla ułańska jest symbolem honoru, męstwa i odwagi - cech, którymi powinien się kierować w swoim dorosłym życiu każdy, a zwłaszcza Gimnazjaliści mający tak zobowiązującego Patrona szkoły, do której uczęszczają.
 

Obchody uświetnili Przedstawiciele Ministerstwa Obrony Narodowej, dowództwa 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej z Elbląga, Pododdział honorowy 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej, Orkiestra Wojskowa z Elbląga, konne poczty jeźdźców z prywatnych stadnin oraz inni zaproszeni goście. Uroczystości obejmowały uroczysty apel na boisku szkolnym, który rozpoczął się od odegrania hymnu państwowego i wciągnięcia na maszt flagi państwowej przez wojskowy poczet flagowy. Przedstawiciele wojska oraz delegacja społeczności szkolnej złożyli kwiaty przy kamieniu upamiętniającym polskich kawalerzystów.Uroczystości kończył przemarsz przez miasto uczestników obchodów oraz msza św. w Sanktuarium św. Antoniego w Suszu.